Funkcjonalny taras na każdą kieszeń

28 stycznia 2020

Piękny taras stanowi przedłużenie naszego domu i jego przestrzeni użytkowej, dlatego należy zadbać o jego dobrą kondycję, niezależnie od pory roku. Rynek materiałów budowlanych zapewnia nam spory wybór desek tarasowych, które w zależności od naszych potrzeb charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami technicznymi, a także wyglądem estetycznym. W ostatnim czasie wielką popularność zdobyły deski kompozytowe, które obok tradycyjnych desek z naturalnego drewna posiadają najbardziej atrakcyjny wygląd.

Taras kompozytowy to przede wszystkim rozwiązanie, dzięki któremu możemy cieszyć się funkcjonalną przestrzenią przez wiele lat użytkowania.

Charakterystyka desek kompozytowych

Deska tarasowa wykonana z kompozytu polimerowo-drzewnego jest świetnym sposobem na uzyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej, która będzie wyróżniać się długą żywotnością i uniwersalnym charakterem. Kompozyt używany do produkcji desek tarasowych to innowacyjny miks fragmentów drzewnych pochodzących z obróbki najlepszych gatunkowo drzew liściastych oraz polimerów termoplastycznych, które znamy pod skrótem PCV. Połączenie zgoła różnych komponentów pozwala uzyskać efekt nad wyraz zadowalający. Deska tarasowa PCV pomimo dużej zawartości składników chemicznych jest produktem nadającym się do całkowitej utylizacji, co przyciąga zwolenników ekologicznych, domowych rozwiązań.

Deska kompozytowa posiada wszechstronne zastosowanie, dzięki czemu wykorzystywana jest również w miejskim budownictwie. Mola, promenady czy ścieżki parkowe to tylko niektóre z przykładów, gdzie kompozyt sprawdza się w stu procentach. Wielką zaletą desek z kompozytu jest brak konieczności ich regularnej konserwacji, dzięki czemu przestrzenie publiczne pozostają w dobrym stanie technicznym nawet bez ich nadzorowania.

Brak potrzeby impregnacji desek tarasowych kompozytowych skłania wielu klientów indywidualnych ku takiemu rozwiązaniu. Deski drewniane wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, a dodatkowo potrzebują szlifowania po kilku latach eksploatacji. Deski plastikowe wolne są od podobnych problemów, dzięki czemu utrzymanie ich w dobrej kondycji jest wiele łatwiejsze.

Deska PCV to sposób na taras w dużej mierze odporny na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrze, które mogą destrukcyjnie wpływać na jego strukturę. Dzięki obecności związków chemicznych wspomagających ochronę powierzchni desek na taras z kompozytu, są one niewrażliwe na wodę opadową, mocne promienie słoneczne czy ciężkie zabrudzenia. Specjalnie zaprojektowana powłoka działa jak bariera bezpieczeństwa, która nie pozwala wnikać niepożądanym substancjom w głąb deski WPC (ang. Wood Plastic Composite).

Nowoczesne technologie stosowane do produkcji deski tarasowej kompozytowej to gwarancja wysokiej jakości i wytrzymałości. Technika wykorzystująca wysokie temperatury i ciśnienie to sposób na produkt niewrażliwy na zmienną temperaturę powietrza. Brak wykorzystywania klejów przemysłowych do spojenia komponentów desek tarasowych z kompozytu pozytywnie wpływa na ich kondycję. Siarczysty mróz nie powoduje rozwarstwień czy odkształceń powierzchni paneli kompozytowych.

Deska tarasowa – cena detaliczna

Montaż nowoczesnego tarasu kompozytowego jest inwestycją dosyć kosztowną. Najtańsze modele paneli kompozytowych możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych za metr kwadratowy. Im wyższa jakość kompozytu, tym wyższa cena detaliczna. Należy również doliczyć koszta związane z zakupem akcesoriów do desek kompozytowych takich jak legary, zaślepki czy klipsy montażowe.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.