UROLOGIA ANTI-AGING – CO TO TAKIEGO?

23 stycznia 2020

Czy spotkaliście się już z powyższym terminem? Może ktoś z waszych znajomych lub przyjaciół stosuje taką terapie przeciwstarzeniową. Na czym w ogóle ona polega? Jakiej grupy osób dotyczy? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Rozwój urologii i jego wpływ na społeczeństwo

Urologia to dziedzina medycyny znana człowiekowi już od kilku wieków. Pewnie gdyby wgłębić się w ten temat okazałoby się, że tak naprawdę mieliśmy z nią do czynienia i starożytności. Czy w ogóle zajmuje się ta gałąź medycyny? Najprościej mówiąc jest to nauka o układzie moczowym człowieka. Bada ten układ oraz zajmuje się jego leczeniem. Dodatkowo w kwestii mężczyzn zajmuje się również ich układem płciowym.

Jak więc rozwój tej dziedziny ma się na do człowieka? Tak samo jak rozwój innych gałęzi medycyny. Sprawia, że żyjemy dłużej. Zmniejsza zachorowalność oraz zwiększa możliwości leczenia chorób, tym samym przyczynia się do wydłużania życia i tutaj właśnie pojawia się urologia anti – aging.

Anti – aging urologiczny dla długiej kondycji seksualnej

Wiemy,  że człowiek wraz z wiekiem ma coraz mniejsze możliwości seksualne. Produkcja hormonów spada, a to ma wpływ na libido, które jest odpowiedzialne za pociąg seksualne. Wiadomo jednak nie od dziś, że dla mężczyzn aktywność seksualna jest bardzo ważna. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że ma duży wpływ na ich stan zdrowia. Zresztą nie tylko na stan zdrowia mężczyzn, bo również i kobiet.

Anti – aging male to terapia skierowana do mężczyzn, polegająca na podaży testosteronu. Testosteron jest oczywiście podawany w celu zwiększenia libido / utrzymania go na wysokim poziomie pomimo wieku. Przyjmowanie tego hormonu służy odmłodzeniu męskiego ciała. Im więcej testosteronu, tym mężczyzna ma większe libido, jego ciało jest bardziej umięśnione, nie ma problemów z owłosieniem – o ile nie występuje łysienie.

Terapia testosteronem ma więc wiele pozytywnych aspektów. Czy są to jednak tylko i wyłącznie pozytywne rezultaty? Niestety urolodzy są bezwzględni. Twierdzą z przekonaniem, iż decydowanie się na terapię hormonalną musi mieć medyczne uzasadnienie. W ostatnich latach notuje się rekordową sprzedaż tego specyfiku co bardzo martwi specjalistów tej dziedziny.

Testosteron nowym zagrożeniem dla młodych

Testosteron coraz częściej jest przyjmowany przez młodych mężczyzn, którzy nie mają ku temu żadnych wskazań medycznych. Chcą jedynie imponować muskulaturą, siłą, dobrym wyglądem, męskością. Często Ci młodzi mężczyźni zupełnie nie zdają sobie sprawy z negatywnych skutków stosowania takiej terapii.

Podsumowanie

Terapie testosteronowe zostały stworzone w dobrym celu. Aby zwalczać pewne choroby oraz by pomagać w lepszym funkcjonowaniu osób z zaburzeniami hormonalnymi. Terapie te powinny być prowadzone pod bacznym nadzorem urologa. Nigdy nie powinny być stosowane samodzielne jak suplementy diety. Nie są to i nigdy nie będą suplementy. Hormony nawet w małych dawkach mają ogromny wpływ na ludzkie ciało.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.