Wynajem autokaru 30 osobowego, jako doskonały sposób podczas wyjazdu zorganizowanego

14 lutego 2020

Istnieją różne powody, dla których organizuje się wyjazdy dla wielu osób. Obecnie, często są to po prostu imprezy rodzinne, czy też wyjazdy integracyjne dla pracowników większych firm. W każdym z tym wypadków, konieczne jest skorzystanie z usług firmy przewozowej, która udostępni nam odpowiedni pojazd, czyli busa bądź autokar, który bezpiecznie dostarczy wszystkich pasażerów do celu. Możliwości mamy naprawdę rozbudowane, co rodzi pewien problem w związku z wyborem najlepszej opcji. Zanim postawimy na konkretnego przewoźnika, powinniśmy zweryfikować kilka istotnych czynników.

W sytuacji, kiedy potrzebny staje się nam autokar 30 osobowy wynajem będzie chyba jedynym słusznym rozwiązaniem. Oznacza to, że powinniśmy zgłosić się do renomowanej firmy transportowej z zapytaniem o ofertę wynajmu takiego pojazdu, co jednocześnie wiąże się z wcześniejszym odnalezieniem najlepszego przewoźnika. Z pewnością nie należy to do najłatwiejszych zadań, stąd warto postępować zgodnie z pewnymi wskazówkami, aby po fakcie nie żałować swojej decyzji oraz nie musieć się borykać z problemami podczas wyjazdu, gdyż transport autokarowy bywa dość nieprzewidywalny.

Umowa – jakie jej elementy będą dla nas najistotniejsze?

Już podczas pierwszego kontaktu z przedstawicielem przewoźnika możemy poprosić o przesłanie wzoru umowy, która opisuje współpracę klienta z usługodawcą. Mając na uwadze powagę sytuacji, gdyż przewóz osób wiąże się dużą odpowiedzialnością, powinniśmy bardzo wnikliwie przeanalizować treść otrzymanego dokumentu. Ważne okażą się nie tylko terminy dokonania zapłaty końcowej, czy też zaliczki, ponieważ znane są przypadki, kiedy to na bazie umowy klient jest w stanie wykryć pewne ukryte koszty. Z pewnością cenne informacje uda się nam uzyskać, jeśli zapoznamy się też ze wszelkimi załącznikami do umowy. Tam mogą być zawarte chociażby:

– przepisy związane z limitami kilometrów oraz koniecznością dopłaty, po ich przekroczeniu,

– informacje, kto pokrywa koszty naprawy pojazdu po stłuczce, czy też sprzątania wnętrza autokaru,

– jaka ilość kierowców obsłuży nasz przejazd,

– dane kontaktowe do obsługi klienta oraz telefon alarmowy.

Autokar i kierowca, czy może jednak sam pojazd?

Musimy zdawać sobie z tego sprawę, że najlepszą możliwą opcją jest wynajem busa z kierowcą. Zamyka to definitywnie problem, z poszukiwaniem go na własną rękę, co wiąże się z utratą czasu, a nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, czy współpracujemy z profesjonalistą. Firmy przewozowe stawiają zwykle na wykwalifikowanych kierowców, którzy posiadają wymagane umiejętności, a także niezbędne doświadczenie w wykonywaniu swojego zawodu. Osoba na tym stanowisku powinna przede wszystkim mieć wszelkie uprawnienia dotyczące możliwości prowadzenia samochodów tego typu i przewozu sporej liczby pasażerów.

Komfort i wygoda podczas jazdy…

Szczególnie, jeśli czeka nas wyjątkowa podróż, np. taka za granicę – oczekujemy, że warunki jazdy będą dla nas na tyle dobre, aby po dotarciu do celu nie czuć nadmiernego przemęczenia. Zupełnym Standarem są obecnie ergonomiczne, rozkładane fotele dla pasażerów, sprawna strefowa klimatyzacja czy też przyciemniane szyby. Jeśli potrzebujemy zdecydowanie więcej udogodnień, powinniśmy się zastanowić nad wynajmem busów luksusowych, które będą miały nam zdecydowanie więcej do zaoferowania.

Co jeszcze jest ważne?

Istnieje mnóstwo istotnych aspektów, które w wypadku wynajmu busów osobowych powinniśmy mieć na uwadze. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że nim wybierzmy odpowiedni pojazd, należy ustalić liczbę uczestników organizowanej przez nas podróży. To będzie determinowało bowiem, czy wystarczy nam wynajem busa 9 osobowego, czy może konieczny będzie jednak autokar 30 osobowy. W ciąż trzymając się tematu, wypada również dowiedzieć się, jak jest ładowność bagażnika wynajętego autokaru. Może się zdarzyć, że każdy pasażer będzie potrzebował zabrać ze sobą dość spory bagaż, a wówczas może pojawić się problem.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.